Catskills (USA)

Ve státě New York není moc celosvětově známých národních parků. Díky tomu nejsou přeplněné turisty z celého světa a za celý den v kopcích potkáte jen pár lidí. Hodinu a půl jízdy autem na sever od New York City leží národní park Catskills. Jde převážně o kompletně zalesněné kopce s výškou do 4000ft. (1200m).

Pohled na Catskills

Je tu údajně největší koncentrace medvědů černých na území usa, takže je dobré při treku na to občas myslet. Oni sami nestojí o setkání s člověkem, ale může se stát, že ho někde „překvapíte“. Přes zimu nejspíš musíte počítat s trochu větší koncentrací návštěvníků kvůli několika areálům se sjezdovkama, ale přes léto se tu až na pár ojedinělých akcí, nic neděje.

Hunter

Byl jsem tu zrovna když se konal cyklistický závod Tour of the Catskills, takže v údolí bylo trochu narváno (750 závodníků), ale v kopcích jsem nepotkal víc než jednoho člověka za hodinu. Vybral jsem si trek přes horní stanici šestisedačkové lanovky na požární rozhlednu na Mt. Hunter. Odtud pak po klesajícím hřebeni do údolí na Spruceton Rd. a zpátky přes hřeben do Hunter Town. Je to něco kolem 12 mil, takže tak na den.

Pohled z Mt. Hunter

Nejsou to žádné velehory, nejvyšší hora – zmíněná Mt. Hunter s požární věží má 1200 m, ale i tak se v létě člověk při stoupání slušně zapotí. Nahoře v lese se po dešti z předchozího večera držela taková vlhkost, že jsem měl věčně orosenou čočku objektivu.

Cesta na Fire TowerPrakticky žádný vrcholek není bez stromů, takže velké otevřené rozhledy nečekejte. Najde se ale třeba na stráních občas výhled do kraje, který pak aspoň stojí za to :).

Pohled z Mt. Hunter

Na značených cestách jsou, podobně jako jsou po Finských národních parcích, rozmístěné šeltry k přespání. Jinak se ve volné přírodě může přespávat nejblíž 100ft od vody nebo stezky.

Vodopád v Devil's KitchenMapu části parku dostanete zadarmo v budově u dolní stanice lanovky. Není sice moc podrobná, ale stačí. Treky v kopcích jsou značené kulatýma značkama a odlišují se barvou. Prakticky se tu nedá ztratit, značek je hodně a na křížení najdete i rozcestníky se vzdáleností v mílích. Přímo u Hunter Town je nejdelší Zipline ve státě (natažené ocelové labo, po kterém se jezdí na kladce), tak můžete vyzkoušet i to – mě odradila cena, která začíná na $90. Každopádně na to jak je to blízko od New York City si myslím, že stojí za to sem dojet i na jeden den. Je to velký rozdíl oproti velkoměstu…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *