Klávesové zkratky v Eaglu

Pokud používáte program na návrh desek plošných spojů Eagle víc než jenom na otevření a tisk předloh, určitě si tam časem nastavíte klávesové zkratky. Po chvilce, kdy je dostanete trochu pod kůži se vaše práce výrazně zrychlí.

Kromě toho, že můžete klávesové zkratky nastavit ručně v menu Options > Assign … Screenshot 2015-01-02 14.01.35

tak je možné klávesové zkratky nastavit, jako ostatně všechno v Eaglu, skriptem. Možná se to může zdát jako jít s vrabcem na kanóny, ale má to svoje výhody. Pokud například používáte Eagle na vícero počítačích, můžete si naprosto jednoduše nastavit stejné zkratky na všech. Stejně tak, pokud si nainstalujete novější verzi Eagle nebo prostě jenom máte po formátu disku, snadno se vrátíte k původnímu vašemu vychytanému nastavení.

Svoje skripty pro nastavení klávesových zkratek vám dávám k dispozici volně ke stažení. Co která zkratka nastavuje se dočtete přímo v těch skriptech. V nastavení pro modul board je možná trochu nepřehledné nastavení zkratek se shiftem – tím se nastavuje zobrazení vrstev podle úrovně detailů (A,S,D – nízká, střední, vysoká, totéž pro Q,W,E). Vyzkoušejte a uvidíte…

Skript pro nastavení klávesových zkratek pro modul schematic.

Skript pro nastavení klávesových zkratek pro modul board.

Skripty spustíte tak, že ho otevřete pomocí File > Execute Script. Po otevření se viditelně nestane nic, ale po otevření nastavení klávesových zkratek (viz výše) uvidíte, co se nastavilo.

Screenshot 2015-01-02 14.12.11

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *